Altın Küre’den Sonra BAFTA Ödülleri de Nomadland’in

1 dakikada okunur

74. İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri sahiplerini buldu. Londra’daki Royal Albert Hall’da seyircisiz olarak düzenlenen törene sadece ödül sunanlar fiziksel katılım gösterdi.

Adayların ve kazananların görüntülü bağlantıyla katıldığı geceye ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ödüllerini alan Nomadland filmi damga vururken Anthony Hopkins, ‘The Father’ filmiyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ seçildi.

Eşi öldükten sonra düşük ücretli işler yaparak hayatta kalmaya çalışan ve karavanı ile seyahat eden 60 yaşındaki bir kadının hikâyesini anlatan ‘Nomadland’, Altın Küre’de ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ödüllerini ve Uluslararası Venedik Film Festivali’nde de Altın Ayı kazanmıştı.

Davetliler arasında yer alan ve her yıl eşi Kate Middleton ile töreni ön sırada izleyen Prens Willam, dedesi Prens Philip’in ölümü nedeniyle törene katılmadı. Törende Prens Philip için anma yapıldı.

Önceki Yazı

“Müzisyen Olmasaydım Çiftçi Olurdum”

Sonraki Yazı

Mısır’da 3 Bin Yıllık ‘Kayıp Altın Şehir’ Ortaya Çıkarıldı

Son Yazılar

Tiyatro asla ölmez!

Deneyimli tiyatro oyuncusu Kerem Atabeyoğlu, teknolojinin gelişmesiyle tiyatroların öldüğü şeklinde yapılan yorumlar için net konuştu. Tiyatroya