Batman Türkiye’ye Geliyor

2 dakikada okunur

Dünya çapında bir Batman çizgi romanı okuyucuyla buluşmaya hazırlanıyor. ‘Batman: Dünya’ adını taşıyan çizgi roman antolojisi, 14 farklı ülkeden 14 yazar ve çizerin Batman maceralarını bir araya getirerek Kara Şövalye’nin suçla mücadelesini küresel bir ölçeğe taşıyor.

DC Comics, Eylül ayında kutlanacak Dünya Batman Günü için çok özel bir antoloji hazırlıyor. Uluslararası pek çok ismin yer aldığı ekipte Türkiye’den illüstratör Ethem Onur Bilgiç ve yazar Ertan Ergil bulunuyor. Eserdeki Batman maceraları, çizgi roman sanatçılarına Kara Şövalye’yi kendi kültürleri ile yorumlama imkânı tanıyor. ‘Batman: Dünya’nın konuk olacağı ülkeler ise şunlar: Kuzey Amerika, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Polonya, Meksika, Brezilya, Çin, Kore ve Japonya.
Batman: Dünya, Kara Şövalye’yi çevreleyen pek çok olaydan yalnızca biri ancak şimdiye kadarki en kapsamlı hikayelerden biri olacak gibi görünüyor. Batman daha önce farklı maceralarında başka ülkeleri ziyaret etmiş ancak bu maceralar o ülkede yaşayan yazar ve çizerler tarafından tasvir edilmemişti. Dolayısıyla DC Comics’in merak uyandıran projesi Batman hayranlarına eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.
Toplamda 184 sayfadan oluşacak kitap ciltli bir şekilde yayımlanacak ve tüm dünyada eş zamanlı olarak 14 Eylül 2021 tarihinde okurların karşısına çıkacak.

Önceki Yazı

Filistin Davası Animasyon Filmlerle Belgeleniyor

Sonraki Yazı

Kitaplık 10. Sayı

Son Yazılar

Bir ailenin duygusal otopsisi

2023 yılının en çok konuşulan filmlerinden olan ve Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye layık görülen Justine