Berlin Film Festivali’nin ‘Yaz Özel’ bölümünde 126 Film

1 dakikada okunur

Almanya’nın başkenti Berlin’de, bu yıl salgınla mücadele tedbirleri nedeniyle iki bölüm halinde düzenlenen 71. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin (Berlinale) ‘Yaz özel’ ikinci bölümünde 126 film gösterilecek.

71. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin (Berlinale) “yaz özel” bölümü için tarihi Müzeler Adası’nda (Museuminsel) kurulan açık hava sinemasında açılış töreni düzenlendi. Covid-19 tedbirlerine uyularak düzenlenen törenin ardından festivalin “Berlinale Özel” bölümünde yer alan, Kevin Macdonald’in yönettiği, ünlü aktris Jodie Foster’ın oynadığı The Mauritanian filminin gösterimi yapıldı. Seyircilere açık olan ve 20 Haziran’a kadar devam edecek Berlinale’nin son bölümünde, 16 açık hava sinemasında 126 film gösterilecek.
Mart ayının ilk haftasında çevrim içi düzenlenen 71. Berlinale’nin ilk bölümünde, sektör temsilcileri festivalde gösterilen filmleri izlemiş ve Berlinale jürisi, yarışma bölümünde yer alan 15 film arasından ‘Altın Ayı’ ve ‘Gümüş Ayı’ ödüllerini kazanan filmleri açıklamıştı.

Önceki Yazı

Kutuplarda Demli Karadeniz Çayı ve Ayın Arka Yüzünde Türk Kahvesi 1

Sonraki Yazı

New York’ta Sanatseverler İçin Devasa Van Gogh Sergisi

Son Yazılar

Boykotun kültür sanat hali

İsrail’in Filistin işgali devam ederken tüm dünyadan insanlar bu işgali destekleyenlere veya sessiz kalanlara karşı boykot

Âşık Veysel

İlkokul yıllarında aşina olduğumuz, görmeden sevdiğimiz bazı ozanlar, yazarlar var. Onların eserlerini ismen de olsa ezbere