Bu Film Marvel’ı Solladı

2 dakikada okunur

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Marvel filmi Black Widow’u geride bırakarak, 2021’in en yüksek hasılat yapan filmi oldu.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, 2021’in en yüksek hasılat yapan filmi oldu ve Amerika gişesinde, yılın eski lideri olan bir diğer Marvel filmi Black Widow’u geride bıraktı. Beyazperde’nin haberine göre; cuma günü Simu Liu’nun oynadığı süper kahraman macerası 3 bin 952 salondan 3,59 milyon dolar daha kazandı ve bu da toplam brüt 186,7 milyon dolar olan Black Widow’u geride bırakmaya yetti.
Yalnızca sinema salonlarındaydı
Temmuz ayında prömiyeri yapılan Black Widow, piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 183,5 milyon dolar kazandı. Bu rekoru kıran Shang-Chi, sinema sektörü için önemli bir dönüm noktası oldu. Bunun nedeni ise Black Widow gibi hem salon, hem platformlarda aynı anda yer alan filmlerin aksine Shang-Chi, sadece sinema salonlarında gösterime girmesiydi. Bu hafta sonu, Shang-Chi, dördüncü hafta sonunu yaşıyor ve gişe listelerinde üst sıralara çıkmaya hazırlanıyor. Beklenen kazancına 12 milyon ila 14 milyon dolar ekleyecek gibi duruyor. Film, hafta sonunu 200 milyon dolarlık Amerika hasılatı barajının biraz gerisinde bitirecek. Hafta sonunun ikincisinin ise Dear Evan Hansen’in olması bekleniyor. Ryan Reynolds’ın gişede yüz güldüren filmi Free Guy filmi bir sıra gerileyerek 3. sıraya çıkmaya hazırlanıyor. Bu arada, slasher filmi Candyman ve Clint Eastwood’un en yeni filmi Cry Macho, gişe grafiğini sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada tamamlamaya hazırlanıyor.

Önceki Yazı

“Bir Fotoğrafla Suriye’yi, Afganları, Afrika’yı Tanıdık.”

Sonraki Yazı

Prens Charles’ten TV Kanalı

Son Yazılar

15-31 Ekim Ajanda

KONSER Yarım Yüzyıla Beş Kala / Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu 17 Ekim Pazar 11:30 Cemal

Çamurlu Erdem

Ana haber bültenleri, -mecbur kalmadıkça- izlenilmemek için sarf edilen çabalar bütünü oldu günümüzde. Büyük bir bölümü