Dijital Roman ‘Neşe Avcıları’ Google’da Yayımlandı

2 dakikada okunur

Suriçi tarihinin önemli noktalarından birine değinen ve tarihi fantastik kurgu alanında yayımlanan dijital roman ‘Neşe Avcıları’ şair ve yazar Mustafa Kadir Çelik tarafından okurların beğenisine sunuldu.

Tarihi, fantastik kurgu romanı alanında kaleme alınan dijital kitap ‘Neşe Avcıları’ Google’da yayımlandı. Google Play Store ve Play Kitaplar olmak üzere iki farklı mecrada yayımlanan ‘Neşe Avcıları’ Suriçi tarihine öznel bir bakış açısı katıyor. Ana karakterler Ömer ve Süreyya arasındaki bir aşk hikayesinden yola çıkılan kitapta fetihten sonra açığa çıkan Bizans’ın gizli örgütü ile semt sakinleri arasındaki mücadele konu ediliyor. Kelimelerin dikkatle seçildiği, akıcı bir üslup kullanılarak yazıldığı dijital roman aynı zamanda okurlara gelenek ile modernite arasına sıkışmayan bir farkındalık sunuyor. Neşe Avcıları’nı latince yakın anlam ‘Gaudimun Venatorum’ olarak tanımlayan yazar, oluşumun mistik, ezoterik, asimetrik ve batini hiyerarşik yönüne ve oluşturulan kaoslara değinerek kaoslara karşı İmparator Fatih Sultan Mehmetin aldığı önlemlere dikkat çekiyor. Semt kültürünün ince ince işlendiği romanda bir şehrin kaybedilişi sonrası tam altı yüz yıla yakın bir zaman aralığında yaşanan olayların sadece bir parçası anlatılıyor.

Önceki Yazı

Haydarpaşa’dan Tarih Çıktı

Sonraki Yazı

Dünyanın En Çok Okuyan Ülkesi: Hindistan

Son Yazılar

Burgazada, Sait Faik ve gençler

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle yazar Sait Faik’in vefatının 70. yılında Burgazada’da birlikteydik. Burgazada

Şiir daima bir fazladır

Şair İhsan Deniz: “Şiir kendi başına vardır, olduğu yerde durur, orda, ancak orada vardır. Tanımlar ne