Esenler Yunus Diyarı Eskişehir’de!

2 dakikada okunur

Esenler Belediyesi, ilçe sakinlerini Yunus diyarında huzurlu bir yolculuğa çıkarıyor. Her Çarşamba günü düzenlenen Eskişehir kültür turunda vatandaşlar, hem öğreniyor hem keyifli vakit geçiriyor.

Her Çarşamba günü Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz kültür turlarıyla Yunus Emre diyarı Eskişehir’e yolculuğa çıkan Esenlerliler, hem Yunus Emre mezarı ve külliyesini ziyaret ediyor hem de Eskişehir’i keşfe çıkıyor. İlçe sakinlerimiz bu ücretsiz kültür turları sayesinde, öğrenerek eğlenme fırsatı buluyor.
Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve herkesin ücretsiz olarak katılabildiği gezide, vatandaşlar Dörtyol Meydanı’ndan hareket ederek rehber eşliğinde keyifli bir tura çıkıyor.
“Yunus’un sevgisini dünyaya yayalım”
Etkinlikten bir hayli memnun kaldığını belirten Ahmet Yıldırım şunları söyledi: “Gerçekten çok güzel bir program oldu. Rehberimiz, Yunus’u ve onun düşünce dünyasını bizlere çok güzel aktardı. Manevi atmosfer altında çok güzel vakit geçirdik. Yunus’un sevgisini tüm dünyaya yaymalıyız. Böyle bir etkinliği hayata geçiren Esenler Belediyesi’ne teşekkür ederim.”

Önceki Yazı

Kıbrıs Katliamları Tuvallerde

Sonraki Yazı

2. Rönesans’ın Matrix Düzeni

Son Yazılar

Burgazada, Sait Faik ve gençler

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle yazar Sait Faik’in vefatının 70. yılında Burgazada’da birlikteydik. Burgazada

Şiir daima bir fazladır

Şair İhsan Deniz: “Şiir kendi başına vardır, olduğu yerde durur, orda, ancak orada vardır. Tanımlar ne