Geleceğin Radyocuları Mezun Oldu

2 dakikada okunur

Radyo Esenler tarafından geleceğin radyocularını yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Radyonun Yeni Yıldızları Akademisi’nde ilk dönem öğrencileri mezun oldu. Öğrenciler mezuniyet sertifikalarını ünlü radyocuların elinden aldı.

Esenler Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Radyo Esenler, 5 hafta boyunca radyo profesyonellerinden eğitim alan geleceğin radyocuları için hazırladığı sertifikaları takdim etti. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ile radyocular Cenk Sarıkaya, Gonca Büyükbayraktar, Mustafa Kıyıcıoğlu ve Fikret Kocamaz katıldı. Öğrenciler programda sertifikalarını alarak hatıra fotoğrafları çekildi. Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan öğrenciler ayrıca staj da yapacak.

Hayallerime bir adım daha yaklaştım

Eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanan öğrencilerden Batıkan Kantarcı, “Bu eğitimlerle hayallerime bir adım daha yaklaştım. Hocalarımızın kıymetli bilgileri, mesleğe dair tavsiyeleri ve deneyimleri bu meslek için aklımdaki tüm soru işaretlerini giderdi. Radyocu olmayı gerçekten istediğimi bu eğitimle bir kez daha anlamış oldum. Emek veren herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kendine özgü dünyası var

İrem Naz Aksoy ise şunları kaydetti: “Diğer mesleklerde olduğu gibi radyoculuk da zamanın ve teknolojinin şartlarına uygun olarak bir değişim geçirdi. İnsanlar artık radyoyu farklı kanallardan çok rahat bir şekilde dinleyebiliyor. Radyonun kendine özgü çok özel bir dünyası var. Ben bu dünyayı aldığım eğitimle daha yakından tanıdım ve daha çok sevdim. İnşallah ileride başarılı bir radyocu olarak bu alana katkı sunarım.”

Önceki Yazı

Devlet Çoksesli Korosu’ndan Konser

Sonraki Yazı

Perdenin Ardı

Son Yazılar

Bir değirmendir bu dünya

Muhtârî’nin “Men be-pây-ı hod in hatâ kerdem/Tâ be-destâ renc gestem âsiyâb” (Ben kendi attığım yanlış adım