İş Sanat Yeni Sezonu Açtı

2 dakikada okunur

İş Sanat yeni sezonunu, Maximum Uniq Hall’da orkestra şefi Rengim Gökmen yönetimindeki İstanbul Ensemble konseri ile açtı. Seyircinin büyük beğenisini kazanan konserde solist olarak çellist Istvan Vardai sahneye çıktı. Seyircili olarak canlı kayda alınan konser, 17 Kasım Çarşamba, saat 20.30’da YouTube kanalında, ilk gösterimiyle yayında olacak. Konser aynı zamanda çevrim içi sezonun da açılış konseri olacak.
Ayakta Alkışladılar
Pandemi döneminde İş Sanat’ın “Umut ve Dayanışma” adını verdiği çevrim içi sezonunda çoğunluğu bağımsız çalışan müzisyenlerden oluşan ve o dönemin sembolü haline gelen İstanbul Ensemble, bu sezon 60 kişiden oluşan kadrosuyla Türkiye’nin önde gelen orkestra şeflerinden Rengim Gökmen’in batonu altında açılış konserini gerçekleştirdi. 2014 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile verdiği konserin ardından ikinci defa İstanbul seyircisiyle İş Sanat’ın yeni sezon açılışında buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren István Várdai ise konserde viyolonsel repertuvarının en tanınan eserlerinden biri olan Edward Elgar’ın viyolonsel konçertosunu seslendirdi. Avrupa’nın hemen hemen bütün ülkeleri dahil olmak üzere ABD’de ve Güney Amerika’da da konserler yöneten Rengim Gökmen’in yönetiminde gerçekleşen İş Sanat 22. sezon açılış konserinin programında ayrıca Gioacchino Rossini’nin ‘Hırsız Saksağan Uvertürü’ ve Ludwig van Beethoven’ın ‘Pastoral’ Senfonisi yer aldı. Konserin bitiminde orkestra dakikalarca ayakta alkışlandı.

Önceki Yazı

Evimde Araba Alacak Kadar Kitabım Var

Sonraki Yazı

Kültür Girişimcisi Gençler Yetişecek

Son Yazılar

Onun mirası tebessümü ve dostluğuydu

Şehit Mustafa Cambaz anlatılırken tebessümünden, kediseverliğinden, fotoğrafçılığından ve mücadelesinden bahsediliyor. Onun mücadelesi doğduğu andan başlıyor 15

Yazının nabzı vardır

Yazar Zeki Bulduk: “Yazı, yaşamaktan daha sahici geliyor bana. Yazıyı pek değiştiremeyiz ama anıları bile farklı