Maraş Dondurması Film Oluyor

3 dakikada okunur

Namı ülke sınırlarını aşan Maraş dondurması, ‘Külahıma Anlat’ filmiyle beyaz perdeye taşınıyor. Senaryosunu Banu Şentürk’ün yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Ahmet Karaağaç’ın oturacağı filmin çekimleri, 30 Kasım’da başlayacak.

Lezzetiyle 7’den 70’e herkes tarafından sevilen Maraş dondurması, beyaz perdeye taşınıyor. Senaryosunu Banu Şentürk’ün yazdığı, yönetmen koltuğunda Ahmet Karaağaç’ın oturacağı filmin çekimleri, 30 Kasım’da başlayacak. Filmin ana sponsorluğunu üstelenecek firma yetkilisi Atilla Kanbur ile toplantı yapan yapımcı Cüneyt Şentürk, filmin çekimlerini yoğun çalışmayla 15 günde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
Trajikomik bir hikâye
Filmin senaryosunun 3 yıl önce yazıldığını ancak pandemi nedeniyle çekimleri ertelemek zorunda kaldıklarını ifade eden Şentürk, “Külahıma Anlat projesi, eşimin yazmış olduğu bir senaryo. Yönetmenliğini Ahmet Karaağaç ve benim üstlendiğim, aynı zamanda yapımcılığını da yapacağım bir proje. Başrollerde Tuğba Özay, Okan Karacan, Naci Taşdöğen ile Max Bendo yer alacak. Çok değerli bir kadroya sahibiz. Projemiz, dondurmayla hayatını geçindiren bir ailenin trajikomik hikâyesi. Burada aşk hikâyesi de var. Startımızı 30 Kasım gününden itibaren vereceğiz” dedi. Nisan ayında gösterime girmesi planlanan filmin senaryosu hakkında da bilgi veren Şentürk, şöyle devam etti: “Naci Taşdöğen dondurma ustası olacak. Okan Karacan, dondurma ustasının oğlu Mert rolünde, Tuğba Özay ise Mine rolünde olacak ve bunlar aşk yaşayacak. Max Bendo da Mert’in yakın arkadaşı. İstanbul’dan beraber geliyorlar, babasına yardımcı olmak amaçlı. Bu trajikomik hikâye, aşk hikayesiyle birleşip, Kahramanmaraş’ın tüm kültürel örf adetlerini en uygun şekilde beyaz perde de tanıtacağız inşallah.”

Önceki Yazı

64. Grammy Ödülleri Adayları Açıklandı

Sonraki Yazı

Üsküp’ten Bursa’ya Uzanan Ayakkabıcılık Hikâyesi

Son Yazılar