Meriç’i Fikirleri ve Eserleriyle Yaşatacağız

2 dakikada okunur

Yazar, çevirmen ve mütefekkir Cemil Meriç, vefatının 34. yıl dönümünde Esenlerli gençlerden oluşan Cemil Meriç Gönüllüleri tarafından kabri başında anıldı. Anma programına katılan Rümeysa Serdar, “Meriç’i fikirleri ve eserleriyle yaşatacağız” dedi.

Esenler Belediyesi bünyesinde 2017 yılından bu yana görme engelliler, okuma yazma bilmeyenler ve kitaplara erişim imkânı olmayanlara ses olan gençler; yazar, çevirmen ve mütefekkir Cemil Meriç’i vefatının 34. yıl dönümünde Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla andı. Cemil Meriç Gönüllüleri ayrıca Meriç’in “Bu Ülke” kitabından pasajlar okudu. Gençler, anma programına katılan Meriç’in kızı yazar Ümit Meriç ile de hatıra fotoğrafı çektirdi.
Gençler örnek almalı
Anma programına katılan Cemil Meriç Gönüllüleri’nden Rümeysa Serdar, Meriç’in çok önemli bir düşünce adamı olduğunu söyleyerek “Cemil Meriç, pek çok alanda araştırmalar yapmış ve 4 yaşında okumayı öğrenmiş. Görme yetisini kaybettikten sonra bile yazmayı bırakmamış. Çoğu eserini görme yetisini kaybettikten sonra eşinin, öğrencilerinin ve çocuklarının desteğiyle kaleme almış ve bizlere pek çok eser bırakmış. Biz gençler, Meriç’i her anlamda örnek almalı, onun daha tanınır olmasını sağlamalıyız” diye konuştu.

Önceki Yazı

Hatay Arkeoloji Müzesi’ne Büyük İlgi

Sonraki Yazı

İstanbul Film Festivali Salonlara Dönüyor

Son Yazılar

Sahnede kör oluyorum

Özellikle komedi yapımlarından tanıdığımız ama ters köşe yapan işlerle de seyircilerinin karşısına çıkmayı seven oyuncu Gökhan