Monet’nin Tablosu Hırsızların Hedefi Oldu

1 dakikada okunur

Ünlü Fransız ressam Claude Monet’nin Hollanda’daki Zaans Müzesi’nde yer alan 1,4 milyon dolar değerindeki “De Voorzaan en de Westerhem” adlı tablosu silahlı hırsızların hedefi oldu.

Hollanda polisinin yaptığı açıklamada, pazar günü saat 10.30 sıralarında Zaans Müzesi’ne yönelik gerçekleşen silahlı soygun girişiminde yaralanan olmadığı belirtildi. 2 şüphelinin tabloyu geride bırakıp motosikletle kaçtığı ifade edildi. Polisin soruşturma başlattığı ve kaçan şüphelilerin arandığı belirtildi.
Hiçbir şey çalamadılar
Zaans Müzesi’nden yapılan açıklamada, soyguncuların hiçbir şey çalamadığı belirtilirken, tablonun soygun girişimi sırasında hasar görüp görmediğinin yapılacak olan incelemelerin ardından netlik kazanacağı aktarıldı.
150 yıllık tablo
Fransız empresyonist ressam Monet’nin 1871 yılında hızlı fırça darbeleriyle yaptığı yağlı tablosu “De Voorzaan en de Westerhem”, Zaandam’ın güneyindeki nehir boyunca uzanan Voorzaan’ın manzarasını konu alıyor.

Önceki Yazı

Neşet Ertaş’ın Ailesinden Filme Red!

Sonraki Yazı

Ed Asner Yaşamını Yitirdi

Son Yazılar

Burgazada, Sait Faik ve gençler

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle yazar Sait Faik’in vefatının 70. yılında Burgazada’da birlikteydik. Burgazada

Şiir daima bir fazladır

Şair İhsan Deniz: “Şiir kendi başına vardır, olduğu yerde durur, orda, ancak orada vardır. Tanımlar ne