Netanyahu’nun Propagandasını Zeynep Bozdu!

3 dakikada okunur

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun ülkesini mağdur gösteren paylaşımına Filistin’deki zulmü gözler önüne seren videoyla cevap veren Zeynep Hilal Demirci, kısa sürede etkileşim rekoru kırdı.

Esenler Sinema Akademisi’nde eğitim alan Demirci’nin videosu 2,1 milyon kez görüntülenirken Netanyahu’nun algı içerikli videosu 1,1 milyonda kaldı. Demirci, “Daha paylaşılacak çok gerçek var” dedi. Filistin halkına bomba yağdırmasına rağmen asıl mağdur tarafın ülkesi İsrail olduğunu gösterme iddiasıyla Twitter’da bir video yayınlayan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’ya, Filistin’deki zulmü gözler önüne seren videoyla cevap veren Zeynep Hilal Demirci, dünya basınında da konuşulan bir isim oldu. Esenler Sinema Akademisi’nde eğitim alan ve bu eğitimlerin kendisine çok şey kattığını belirten Demirci, 1.9 milyon takipçisi bulunan Netanyahu’nun paylaşıma cevap vererek Gazze, Yafa, Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’ta tüm Müslümanların saldırı altında olduğunu tüm çıplaklığıyla dünyaya gösterdi. Demirci’nin, “Ok. I am sharing the truth – Tamam, gerçeği paylaşıyorum” başlıklı videosu; ünlü isimlerin de desteğiyle 2.1 milyon kişi tarafından görüntülendi. Netanyahu’nun videosu 1.1 milyonda kaldı. Yabancı medya da bu konuyu haberlerine taşıdı. Turkpress, Demirci’nin Netanyahu’yu başarısızlığa uğrattığını belirterek, “Onu Twitter’da zor durumda bıraktı” denildi. Orient News’in haberinde ise, “Bir Türk aktivist, Netanyahu’nun yalanlarını aynı yöntemi kullanarak açığa çıkardı” ifadesi kullanıldı.
İsrail’in işlediği suçlara dikkat çektik
İşgalci İsrail medyasının ürettiği manipülatif kaynaklara cevap vermeyi ve bilgi dezenformasyonunu engellemeyi hedef edindiklerini söyleyen Demirci, şunları kaydetti: “Bu süreçte belki de en çok şahit olduğumuz tartışmalardan biri ‘Tweet atmak da neymiş canım, ne işe yarıyor sanki?’ sorularını soranlar ve bu soruların muhatapları arasındaydı. Ben ve arkadaşlarım da bu soruların muhataplarından olmaya ve sosyal medyada içerik üretmeye karar verdik. İçeriklerimizle öncelikle İsrail’in Filistin’de ihlal ettiği insan haklarına ve işlediği suçlara dikkat çekmek istedik.”

Önceki Yazı

‘Kudüs: Gülümseyen Aksa’ Çizimleri Çevrimiçi Yayında

Sonraki Yazı

Geleceğin Fatihlerinden Fetih Coşkusu

Son Yazılar

Şehir, mimari ve sanat

Hepimizin ortak derdi olan hususlarla ilgili birkaç soru soralım; Mimarlık eğitimi ülkemizde bu kadar geliştiği halde