“Okur Gezer” Meraklılarıyla Buluştu

3 dakikada okunur

Esenler Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek gezici çizgi roman otobüsü “Okur Gezer”i düzenlenen tanıtım programıyla meraklılarıyla buluşturdu. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde gerçekleşen program, vatandaşlardan ve miniklerden büyük ilgi gördü.

Esenler Belediyesi, içerisinde 2 bin adet çizgi roman bulunan Okur Gezer’i düzenlediği tanıtım programıyla meraklılarıyla buluşturdu. Sanatseverleri çizgi roman dünyasına götüren otobüste yazar-çizer Demirhan Kadıoğlu ve Ahmet Çakıl, çocuklara çizgi romanlarla ilgili bilgiler verip önerilerde bulundu. Esenler Sanat Evi (ESEV) tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisiyle de katılımcılar keyif dolu anlar yaşadı. Minikler ise otobüsün çevresinde kendileri için düzenlenmiş renkli alanda çizgi roman okuyarak anın tadını çıkardı.

Okuma kültürümüzü geliştiriyor
Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Geçmiş yıllara doğru gittiğimizde hepimizin belleğinde okuduğumuz çizgi romanlar vardır. Bu çizgi romanlar insanı öylesine tutar ki bazen dersi ve yemeği unutur onlara dalarsınız. Çizgi roman hikâyelerinin özellikle devam etmesi ve çocuklarımızla buluşmasını istiyoruz. Çünkü bunların insanın okuma kültürünün oluşmasında, okuma alışkanlığının hızlanmasında çok önemli katkısı olduğunu düşünüyorum. Çizgi romanlarımızın bugünkü karakterleriyle çocuklarımızın tanışmasını arzuluyor ve bunun için de bütün sokak ve meydanlarımıza Okur Gezer otobüsümüzü yolcu ediyoruz” diye konuştu.
Red Kit, Kızıl Maske gibi çizgi romanları gördüğünde duygulandığını ifade eden yazar-çizer Demirhan Kadıoğlu ise “70’li ve 80’li yıllarda çizgi roman zirveydi. Biz çizgi roman kültürüyle büyüdük. Şimdi ise iki elin parmakları kadar çizgi romancı kalmadı. İstiyoruz ki bu etkinliklerle ve faaliyetlerle çocuklarımıza çizgi roman kültürünü aşılayalım” şeklinde konuştu.

Önceki Yazı

Arif Nihat Asya’nın Belgeseli Çekiliyor

Sonraki Yazı

Selçuk Tekay’a Veda

Son Yazılar