Ramazan’ın manevi atmosferini müzikle de hissediyoruz

6 dakikada okunur

Yılın en özel zamanlarını yaşamanın ve mübarek Ramazan ayını idrak etmenin sevinci ve huzuru içerisindeyiz. Müslüman toplumunun ibadetlerle geçirdiği, paylaşmanın, yardımlaşmanın, sevginin ve Allah’ın rızasını kazanmanın hayatın her anında hissedildiği bu dönem huzur ve bereketin de sembolü olarak görülmektedir. Ramazan ayında ikinci kez sizlerle buluşan sayımızda müzik temasını işlemek istedim. Sizlere, Ramazan’ın manevi atmosferini bize ezgilerle hissettiren müzisyenlerimizden bahsedeceğim. Ramazan boyunca çeşitli konserler veren programlara konuk olan bu sanatçıları sosyal medya hesapları aracılığıyla yakından takip edebilirsiniz.

Çok yönlü bir sanatçı: Aykut Kuşkaya
Aykut Kuşkaya, kendine has tarzı ve hepimizin gönlüne dokunan ses tonuyla büyük kitleler tarafından takip edilen bir müzisyen. Sahnede hem gitar çalıp hem de ezgiler seslendiren sanatçı, ülkemizin birçok şehrinde konserler verdi, vermeye de devam ediyor. Ramazan ayı boyunca hem çeşitli belediyelerin organizasyonlarında hem de dijital platformlarda yer alan Aykut Kuşkaya’nın programlarını Instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz. Hemen hemen katıldığı her organizasyonun duyurusunu şahsi hesabından da yapan sanatçı, sevenlerini bu güzel organizasyonlara davet ediyor.
/aykutkuskaya

Duygu dolu şiirlerin duygu dolu sesi
Onun sesinden dinlediğimiz şiirler her zaman bizleri duygulandırmış, adeta gözlerimizin dolmasına sebep olmuştur. Sesiyle birçok şiire hayat veren, kamera önünde çeşitli yapımlarda oyunculuk yapmış olan Dursun Ali Erzincanlı, Ramazan ayı boyunca takip edeceğimiz kişiler arasında muhakkak yer almalıdır. Hem etkileyici sesiyle okuduğu şiirler hem de İslam’a dair sohbetiyle çeşitli programlara konuk olan Dursun Ali Erzincanlı, Ramazan ayı boyunca televizyon ekranlarında ve dijital ekranlarda sık sık bizlerle buluşuyor. Ayrıca çeşitli belediye etkinliklerinde de gördüğümüz isme ait tüm gelişmelerden sosyal medya hesabı aracılığıyla haberdar olabiliriz.
/erzincanlidursunali

Tasavvuf müziğinin güçlü ismi Mustafa Demirci
Okuduğu ilahi ve ezgilerle tanınan, tasavvuf müziğinin güçlü sesi Mustafa Demirci; gerek verdiği konserlerle gerek katıldığı televizyon programlarıyla gerekse de yayınladığı kliplerle bu Ramazan ayında da yakından takip edeceğimiz isimler arasında. İçinde bulunduğu tüm program ve projeleri kişisel Instagram hesabından takipçileriyle paylaşan Demirci’yi siz de hemen şimdi cep telefonunuzu elinize alarak takibe başlayabilirsiniz. /mustafademircisg

Neyin huzur veren sesiyle buluşalım
Tasavvuf müziği ve mevlevi müziği alanında hem yurt içi hem de yurt dışında önemli çalışmalara imza atan Ender Doğan, seslendirdiği eserler dışında ney üfleyerek de ruhumuza iyi gelecek notaları bizlerle buluşturuyor. Neyzen ve ses sanatçısı Ender Doğan, kişisel Instagram hesabı üzerinden katıldığı programları ve eserlerini bizlerle buluşturuyor.
/enderdoganofficial

Camideki adam: Halil Necipoğlu
İlahiyatçı, din adamı, tasavvuf müziği sanatçısı ve televizyon programı sunucusu Halil Necipoğlu, Ramazan aylarında televizyon ekranlarında izlediğimiz iftar ve sahur programlarıyla, albümleri ve klipleriyle yakından tanıdığımız bir isim. Kendisini ayrıca yakın zamanda TRT ekranlarında yayınlanan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda da jüri üyeliği yapmıştı. Katıldığı programlardan kesitleri, seslendirdiği eserleri ve günlük yaşamına dair detayları bulabileceğiniz Instagram hesabını takibe alabilirsiniz.
/halilncp
A’dan z’ye mûsikî
Televizyon ekranlarından, radyolardan ve sahnelerden tanıdığımız usta sanatçı Fatih Koca, sosyal medyayı aktif kullanan isimler arasında. Hem ülkemizde hem de ülke dışında verdiği konserlerle geniş kitlelere hitap eden sanatçı, akademik anlamda eğitimler vermekte ve sık sık sahne programlarıyla bizlerle buluşmakta. Tıpkı diğer isimler gibi Fatih Koca da hem çalışmalarına hem de günlük yaşamına dair detayları sosyal medya hesaplarında sizler için paylaşıyor. Takipte kalarak Ramazan ayının ruhuna uygun birbirinden güzel eserlerden haberdar olabilirsiniz.
/byfatihkoca

Önceki Yazı

İçimize doğru yolculuk zamanı

Sonraki Yazı

Ebru kutsal değildir!

Son Yazılar

Mekan bendedir, sanatım da mekan da!

Tarih sanatçıları hep takıldıkları mekanlar ile andı.  1800’lü yılların ortalarına doğru açılan kafeler sanatçıların sosyalleştikleri, ilham