Salgına Rağmen Umut Var

2 dakikada okunur

Ünlü İngiliz pop art sanatçısı David Hockney küresel salgında evlere kapananlar için umudun resmini çiziyor.

Sanatçı, nisan ayında koronavirüs sebebi ile evlere kapanan İngiltere’ye neşe ve umut yaymak için Ipad’inden renkli çizimler yapıp paylaşmıştı. Ünlü sanatçı, Avrupa’nın virüsün ikinci dalgasının da sert geçirmesi sebebiyle yeniden evlere kapanan İngiltere için iki dijital çizim daha yaptı ve paylaştı. Ressam Hockney’in geçen hafta ürettiği çizimler, sanatçının izolasyona devam ettiği Normandiya’daki evinin manzarasına denk gelen pastoral sahneler ve doğa tasvirlerini içeriyor.

Sanatçı çizimleri ile sonbahar mevsiminin güzelliğinin ıskalanmaması için sanatseverlere şu mesajı verdi: “Sonbaharı da iptal edemeyeceklerini unutmayın.” Sanatçı karantina günlerinde Ipad’inden çizim yapmanın yanı sıra önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Londra Kraliyet Akademi’ndeki büyük sergisi için de hazırlıklarını sürdürüyor. Hockney sergide değişen mevsimleri yansıtan çalışmalarına da yer verecek. Bu parçalardan bazıları hâlihazırda Paris’teki Galerie Lelong’da devam eden serginin de bir parçası olacak. The Art Newspaper’a göre Hockney, yıl içinde 220 eseri tamamlamaya hazırlanıyor.

Önceki Yazı

Türk Müziği Dünyaya Arp ile Taşınacak

Sonraki Yazı

Perde İçin Direniyoruz

Son Yazılar

Yapay Sherlock Holmes

IQ’sunun 190 olduğu tahmin edilen Sherlock Holmes şimdiye kadar yazılmış en zeki karakterlerden biridir. Yazar Sir

Doğu’da masalsı aşklar bitmez

Gazeteci Yazar Samet Doğan’ın üçüncü romanı “Beni Yemen’de İtalyana Benzetirler” Ketebe Yayınları’ndan çıktı. İçinde aşkı, arkadaşlığı