Susam Sokağı’nın Yeni Sakini Asya Kökenli

2 dakikada okunur

George Floyd’un ölümü ve Asya karşıtı nefret olaylarının artışından sonra Susam Sokağı yeni sakinini Asya’dan seçti.

Dünyada ‘Susam Sokağı’ olarak bilinen Amerikan yapımı çocuk programının yeni sakini, 7 yaşındaki Asya kökenli Amerikalı karakter Ji-Young oldu. Programın Yaratıcı Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kay Wilson Stallings, ilk Asya kökenli kuklanın George Floyd’un ölümü ve Asya karşıtı nefret olaylarının artışa geçmesinin ardından düşünüldüğünü ve Asya kökenlilerin deneyimlerine odaklanacağını belirtti.
Yeni karakterle, ten rengi ya da dil gibi farklılıklardan kaynaklı sosyal sorunlara değineceklerini vurgulayan Stallings, programda Kore yemekleri, müzikleri gibi kültürel zenginliklerin de öne çıkarılacağını kaydett ve Ji-Young karakterinin ‘Susam Sokağı Özel’ bölümünde resmen tanıtılacağı ve 2022’de yayına girecek 53. sezonda sıkça yer alacağı bilgisini paylaştı.
52 yıl önce yayın hayatına başlayan Susam Sokağı’nın yeni karakterine hayat veren 41 yaşındaki Kore kökenli Kathleen Kim, kendisinin tek amacının çocuklara ırkçılığın ne olduğunu öğretmeye yardımcı olmak ve ırkçılığa karşı çıkmak olduğunu ifade etti.
ABD’de ırkçılık tartışmalarının doruğa çıktığı dönemde 8 yaşındaki siyahi karakter Tamir, programın yeni kuklası olarak Susam Sokağı’nda yerini almıştı.

Önceki Yazı

Dünyanın En Büyük Orkestrası Rekor İçin Çaldı

Sonraki Yazı

Kaçırılan Tarihi Testi Geri Geldi

Son Yazılar

Bir ailenin duygusal otopsisi

2023 yılının en çok konuşulan filmlerinden olan ve Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye layık görülen Justine