“Tahsin Paşa Gibi Yaşamıyorum”

2 dakikada okunur

Şehir Ekranı’nda izleyiciyle buluşan ‘Esenler’de Ramazan’ programının konukları, Payitaht Abdülhamid dizisi oyuncularından Bahadır Yenişehirlioğlu ve Cem Uçan oldu.

Esenler Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında izleyiciyle buluşturulan ‘Esenler’de Ramazan’ programının konukları Payitaht Abdülhamid dizisi oyuncuları Bahadır Yenişehirlioğlu ve Cem Uçan oldu.

Oyunculuktan önceki yaşamında avukatlık mesleğini yerini getirdiğini belirten oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, “Oynadığımız karakterlere inandık ve onları içselleştirdik. Tahsin Paşa’ya kendimden de bir şeyler kattım. Yarın başka bir projede başka karaktere bürünürüm. İnsanlar sevdikleri oyuncuları, izledikleri karakterlerle özümsüyorlar. Ben hayatımı Tahsin Paşa gibi yaşamıyorum. İzleyici de bu ayrımı yapabilmeli.” diye konuştu.

Sete koşarak giderdim

Payitaht Abdülhamid dizisinin Türki cumhuriyetlerde, Güney Amerika ve Arjantin’de severek takip edildiğini belirten oyuncu Cem Uçan, “Bizim sektörde bu işlerin kaptanlığı çok önemlidir. Dizide Abdülhamid’i canlandıran Bülent abi ve Bahadır abi çok iyi kaptanlık yaptı. Payitaht Abdülhamid’in bu kadar uzun soluklu olmasının nedeni herkesin enerjisinin yüksek olmasıydı. Sete her zaman koşarak gittim. Dizide çok güzel anılarımız oldu ve bize çok güzel dostluklar kazandırdı. Gurursuz, kibirsiz, birlikte şakalaşabildiğimiz, birbirinin derdiyle dertlenen insanlarla birlikte çalıştık” ifadelerini kullandı.

Söyleşinin ardından Payitaht Abdülhamid dizisinde Muallim İsmail Hakkı Bey’i canlandıran Necip Karakaya konseri izleyiciyle buluştu.

Önceki Yazı

Ümit Besen’den Bayram Konseri

Sonraki Yazı

‘Milli Dertler’in Romancısı

Son Yazılar

Bir değirmendir bu dünya

Muhtârî’nin “Men be-pây-ı hod in hatâ kerdem/Tâ be-destâ renc gestem âsiyâb” (Ben kendi attığım yanlış adım