Uzayda Akşam Yemeği

1 dakikada okunur

Uzayda çekilecek olan ilk film Vyzov’un (Sınanma) yönetmeni Klim Shipenko ve oyuncu Yuliya Peresild, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (UUİ) mürettebatı ile akşam yemeği yedi.

Uzayda çekilen ilk film olacak Vyzov’un (Sınanma) yönetmeni Klima Şipenko ve oyuncu Yuliya Peresild’in de yanlarında bulunduğu Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (UUİ) mürettebatı, ABD’ye ait modülde akşam yemeği yedi.
Fransız astronot Thomas Pesquet, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hep birlikte akşam yemeği yedik. İstasyona yeni gelen Anton Şkaplerov, Klima ve Yuliya da bizimleydi. 5 ayın ardından yeni hikâyeler duymak harika” dedi.
Pesquet, yemek yedikleri ABD’ye ait Unity modülünden bir de fotoğraf yayınladı.
Film uzayda ameliyat hakkında
Ünlü Rus yönetmen Klim Şipenko ve oyuncu Yulia Peresild, 5 Ekim’de ‘Vıyzov’ isimli filmin çekimleri için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gönderilmişti. İkili Soyuz MS-19 aracı ile Kazakistan’ın Baykonur üssünden uzaya hareket etmişti.
Film ekibinin 17 Ekim’de dünyaya geri dönmesi planlanıyor.
Film bir doktorun sağlık durumu nedeniyle dünyaya gelip tedavi olamayan bir kozmonotu, uzayda ameliyat etmek zorunda kalmasını konu alıyor.

Önceki Yazı

Fatih’in Fermanı Yurda Dönecek mi?

Sonraki Yazı

Artemis Tarihi Dokusuna Kavuşuyor

Son Yazılar

Onun mirası tebessümü ve dostluğuydu

Şehit Mustafa Cambaz anlatılırken tebessümünden, kediseverliğinden, fotoğrafçılığından ve mücadelesinden bahsediliyor. Onun mücadelesi doğduğu andan başlıyor 15

Yazının nabzı vardır

Yazar Zeki Bulduk: “Yazı, yaşamaktan daha sahici geliyor bana. Yazıyı pek değiştiremeyiz ama anıları bile farklı