“Melâmî Kavisler” Raflarda

1 dakikada okunur

Şair ve yazar Ercan Yılmaz’ın yeni kitabı geçtiğimiz günlerde okuyucuyla buluştu. “Melâmî Kavisler” şiir kitabı Orlondo Art etiketiyle yayımlandı. 

Ercan Yılmaz’ın yeni şiir kitabı “Melâmî Kavisler”, Orlando Art etiketiyle yayımlandı. Toplamda 27 sonnetin bulunduğu kitapta her bir sonnetin yanına şairin yeşil ve mor dolma kalemlerle yazdığı manüskrileri (el yazısı) yerleştirildi. Sayfalar “el yazısı sonnet (sol sayfa) / transkripsiyon sonnet” şeklinde tasarlandı. Eserin kıymetli “sunuş” yazısını Hilmi Yavuz üstlendi. Arka kapağa aynı yazıdan bir pasaj eklendi ve şairin kitap içinden seslendirdiği bir şiirin YouTube uzantısı QR kodu şeklinde kapakta yerini buldu. Ön kapakta ise şairin manüskrilerinden faydalanıldı. Kitap ‘kavis’ metaforu çerçevesinde örülmüş 27 sonnet’i içeriyor kitap. Her şiir manüskrisiyle birlikte yer alıyor.

Kapak tasarımını Nilgün Emre üstlenirken editörlüğünü ise F. Rüzgâr yaptı. 18,5 x 15,5 cm boyutlarına sahip olup 68 sayfa hacmindedir. Sınırlı sayıda basıldı, her biri numaralandırıldı.

 

 

Önceki Yazı

Çocuk edebiyatına dair düşünceler

Sonraki Yazı

Cadde’den haber var

Son Yazılar

Şehir, mimari ve sanat

Hepimizin ortak derdi olan hususlarla ilgili birkaç soru soralım; Mimarlık eğitimi ülkemizde bu kadar geliştiği halde