Winterglimmer Art Sergisi: Bir Kış Sergisi

3 dakikada okunur

İstanbul, tarihi ve kültürel mirasıyla ünlü Beyoğlu’nun kalbinde, İstiklal Caddesi’nde bulunan Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, 6-12 Ocak 2024 tarihleri arasında Winterglimmer adlı sanat sergisine ev sahipliği yapacak. Küratörlüğünü Yaman Pakdil’in üstlendiği bu sergi, yılbaşı ruhunu ve kışın büyüsünü yansıtan eserleriyle 44 yetenekli sanatçıyı bir araya getiriyor.

Yılbaşı Ruhunu Sanatla Buluşturan Sergi

Winterglimmer sergisi sanatın çeşitli yönlerini ve kışın estetiğini yansıtacak.

Etkinlik Detayları

Tarihler: 6-12 Ocak 2024
Yer: Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, İstiklal Caddesi, Beyoğlu, İstanbul
Giriş: Ücretsiz

Sanat ve Kışın Büyüsü

Winterglimmer, sanatseverlere kış mevsiminin güzelliklerini ve yılbaşı ruhunu sanatın diliyle ifade eden bir deneyim sunuyor. Sergi, sanatın sadece görsel bir deneyim olmadığını, aynı zamanda mevsimsel duyguları ve kültürel temaları yansıtabildiğini gösteriyor.

Sanatın Çeşitliliğini Kutlamak

Winterglimmer, sanatın çeşitli biçimlerini kutlamayı ve toplum içinde sanatın rolünü güçlendirmeyi amaçlıyor. Sergi, sanatın sadece estetik bir deneyim olmadığını, aynı zamanda toplumsal ve kültürel bir etki yarattığını vurguluyor.

Sergide yer alacak sanatçılar: Ahsen Küçükçalık, Yulia Alizade, Anzhelika Aydın, Arzu Yazıcı, Aslı Akoba, Aslı Özçelik, Aslıhan Çiftgül, Asya Alpay, Aynur Yalçıner Şencan, Aysel Özkan, Aytaç Yeşilkaya , Ayşen Savcı, Barışcan Kula, Berk Besimzade, Berrak Yazıcıoğlu, Betül Saygılı, Betül Taşcı, Caner Kaya, Çiğdem Saç Kavrayan, Duygu Emiroğlu, Ecem Yıldızcan, Elif Taşhan, Elvira Nalbant, Emel Urhan, Esra Kurdoğlu , Filiz Dirlik, Gökçe Küçük, Irmak Gezmiş, M.Güzin Kavas, Mahvand Yaraghchı, Melis Balamur, Mihriban Atmaca, Mine Dikel, Mustafa Tuğrul, Neslihan Biberoğlu, Nihal Gürgen, Öykü Şenol, Philippe Seigle , Sanem Altıner, Serpil Koca, Sevda Gürsel, Shant Alex Haviters, Sibel Okumus, Sibel Razzon, Tolga Ersin, Verda Halila, Zeynep İnceman.

Önceki Yazı

Mimar önce insan sevmeli…

Sonraki Yazı

Tasarım Parkı sadece galeri değil

Son Yazılar

Şehir, mimari ve sanat

Hepimizin ortak derdi olan hususlarla ilgili birkaç soru soralım; Mimarlık eğitimi ülkemizde bu kadar geliştiği halde