Cemal Süreya’nın Gizli Mektubu

1 dakikada okunur

Ünlü Piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından Cemal Süreya’nın, babası Ahmet Say’a 45 yıl önce yazdığı ve bugüne kadar ortaya çıkmayan bir mektubunu ilk defa paylaştı.

Fazıl Say, sosyal medya hesabından mektubu şu ifadelerle anlattı:

“Tüm edebiyat severlerin ilgisini eminim ki çekecektir. Cemal Süreya’nın babam Ahmet Say’a 45 yıl önce yazdığı bu mektup TÜRKİYE YAZILARI dergisinin ilk sayıları çıkmadan hemen önce, babam ve arkadaşlarının çıkardığı bu dergi, edebiyat tarihimizdeki milatlardan biridir, Cemal Süreya, Metin Altıok, Vecihi Timuroğlu, Öner Ünalan gibi.

Mektubu büyülterek okumanız gerekir, ne kadar değerli isimlerin dergiye yazı verdiği, ne kadar derin emek verildiği bu mektupta anlaşılıyor. Cemal Süreya’nın sol üstteki çizimini (ölü röportajcısı adıyla) ve ilginç imzasını büyülttüm. Mektubu en iyi şekilde muhafaza edip bana bugünlerde teslim eden Fahri Özdemir’e teşekkürlerimle.”

Önceki Yazı

“Gençlere Tarihi Sevdiren Adam” Vefat Etti

Sonraki Yazı

Ferdi Özbeğen Filmi Yolda

Son Yazılar

Boykotun kültür sanat hali

İsrail’in Filistin işgali devam ederken tüm dünyadan insanlar bu işgali destekleyenlere veya sessiz kalanlara karşı boykot

Âşık Veysel

İlkokul yıllarında aşina olduğumuz, görmeden sevdiğimiz bazı ozanlar, yazarlar var. Onların eserlerini ismen de olsa ezbere